Paint Symmetry نقاشی متقارن ابزار جدید و خلاقانه ی فتوشاپ

فهرست عناوین

نقاشی متقارن از جذاب ترین و جدید ترین تکنیک های فتوشاپ است . از زمان معرفی اولین ورژن نرم افزار فتوشاپ در در فوریه ۱۹۹۰ میلادی تا به امروز، شرکت ادوبی در به روزرسانی تمام نسخه های آن هموار با skill ها و آپشن های جدید خود سعی داشته تا کاربران این نرم افزار را از انجام کار های طولانی و خسته کننده در طی روند تکمیل طرح خود دور نگه دارد.
این سیاست خاص شرکت ادوبی در نسخه های جدید نرم افزار نیز نمود داشته است . و حال شاهد این موضوع هستیم که با skill ها و ابزار های جدید این نرم افزار دیگر لازم نیست . زمانی طولانی را صرف اجرا و ترسیم طرح های کوچک و اصطلاحا ریزه کاری های پروژه ی خود کنیم . بلکه اصولا این سری از ابزار های جدید در نرم افزار گنجانده شدند . تا حجم پیچیدگی طراحی های کاربران را به طرز چشم گیری کاهش دهند.

ابزار یا skill جدید Paint Symmetry یا نقاشی متقارن در فتوشاپ که برای اولین بار در Photoshop CC 2019 به کاربران معرفی شد . یکی از معروف ترین ابزار های جدید این نرم افزار است . و می توان گفت که شما به عنوان یک کاربر حرفه ای یا مبتدی می توانید از Paint Symmetry یا نقاشی متقارن در فتوشاپ استفاده کنید . تا به راحتی طرح های هنری خاص به وسیله ی الگو های متقارن ایجاد کنید.

Paint Symmetry

Paint Symmetry

کاربرد ابزار نقاشی متقارن در فتوشاپ Paint Symmetry

Paint Symmetry نقاشی متقارن در نرم افزار فتوشاپ، این امکان را به شما می دهد که تنها با یک بار رسم طرح خود آن را به دفعات و در الگو های متقارن گسترش دهید . تا در نتیجه بتوانید طرح ها و الگوهای آینه ای یا متقارن ایجاد کنید.
این skill به طور کلی با ابزار های Brush ، Pencil Tool و Eraser Tool و همچنین با mask layer ها نیز کار می کند.

Paint Symmetry برای اولین بار در نسخه ی Photoshop CC 2018 به عنوان یک پیش نمایش فنی یا نسخه ی آزمایشی این ابزار به صورت تست اضافه شد . و سپس در نسخه یCC 2019 به عنوان یک ابزار یا skill رسمی در نرم افزار فتوشاپ معرفی شد.

Paint Symmetry نقاشی متقارن در فتوشاپ

از همان نسخه های آزمایشی CC 2018 تمام گزینه های لازم و ضروری برای ایجاد تقارن در طرح ها مانند Vertical ، Horizontal و Diagonal ، گنجانده شده است و همین رویه با چند به روز رسانی جدید در نسخه ی CC 2019 نیز ادامه داشت.

همچنین دو گزینه ی کاربردی جدید نیز برای توسعه ی تقارن در طرح ها به نام های Radial و Mandala نیز به Paint Symmetry اضافه شد . که مجموع تمام این گزینه ها به شما این امکان را می دهد تا در عرض چند ثانیه یک اثر متقارن شگفت انگیز و بسیار پیچیده ایجاد کنید.
با تصویرگران پویا اندیش همراه باشید تا با این ابزار بیشتر آشنا شوید.

Paint Symmetry

Paint Symmetry

چگونه با ابزار نقاشی متقارن در نرم افزار فتوشاپ می توان طرح های متقارن خلق کرد

با یادگیری مفاهیم ابتدایی کار با ابزار Paint Symmetry (نقاشی متقارن در فتوشاپ) ، طرح ها و اشکال یا تصاویر متقارن خلاقانه ای را به وجود آوریم.
پس از این که ما با اصول اولیه ی کار با این ابزار آشنا شدیم . می توانیم رسم طرح های هندسی متقارن را همزمان با mask layers ترکیب و توسعه دهیم . و طرح ها یا جلوه های خلاقانه تری را ایجاد نماییم.
پس مراحل زیر را با دقت دنبال کنید.

مرحله ی اول: یک new layer یا لایه ی جدید به طرح اضافه کنید

اولین مرحله ی استفاده از ابزار Paint Symmetry را با اضافه کردن یک لایه ی جدید به طرحمان، شروع می کنیم. برای اضافه کردن یک لایه جدید به طرح، باید روی آیکون New Layer که در نوار ابزار پایین پنل Layers قرار دارد کلیک کنید.

Paint Symmetry

Paint Symmetry

مرحله ی دوم : ابتدا یکی از سه ابزار Brush یا Pencil یا Eraser را انتخاب کنید

به طور کلی ابزار Paint Symmetry طوری طراحی شده است . تا مکمل یکی از سه ابزار Brush یاPencil یاEraser باشد.
هر سه ابزار به راحتی در نوار ابزار سمت چپ صفحه در دسترس است. در این مقاله من ابزار Brush را انتخاب می کنم.

مرحله ی سوم: روی گزینه ی Paint Symmetry کلیک کنید.

هنگامی که از یکی از سه ابزار Brush یاPencil یاEraser استفاده می کنید . آیکون ابزار Paint Symmetry ( که به شکل یک پروانه کوچک است ) . در نوار ابزار option در بالای صفحه برای شما نمایش داده می شود.
حال روی آیکون کلیک کنید. سپس خواهید دید که کشویی در زیر آیکون آن برای شما نمایش داده می شود.

Paint Symmetry

Paint Symmetry

مرحله ی چهارم: مود Paint Symmetry مورد نظرتان را انتخاب کنید

در این مرحله از میان تمام گزینه های موجود در کشوی باز ، مود Paint Symmetry مورد نظرتان را انتخاب کنید. در ورژن CC 2019 فتوشاپ دقیقا ده مود یا Style مختلف برای طرح شما وجود دارد .

مود ها یا style های Paint Symmetry در ورژن CC 2019 فتوشاپ

 • در ادامه تاثیرات هر یک از ده گزینه ی ابزار Paint Symmetry بر طرح شما را به طور مختصر بررسی می کنیم.
 • Vertical : این گزینه طرح شما را به شکل عمودی به دو بخش مساوی تقسیم میکند . و brush strokes را از یک طرف به طرف دیگر منعکس یا قرینه می کند.
 • Horizontal : این گزینه طرح شما را به شکل افقی به دو بخش برابر تقسیم میکند . و brush strokes را از بالا به پایین یا برعکس آن منعکس یا قرینه می کند.
 • Dual Axis : این گزینه طرح شما را به شکل عمودی و افقی به چهار قسمت کاملا برابر تقسیم می کند. اگر در یکی از قسمت ها، طرحی را ترسیم یا ایجاد کنید این ابزارسریعا brush strokes را در سه قسمت دیگر منعکس خواهد کرد.
 • Diagonal : این گزینه طرح شما را به شکل مورب تقسیم خواهد کرد و brush strokes را از یک طرف به طرفی دیگر منعکس خواهد کرد.

سایر مود ها در فتوشاپ

 • Wavy : این گزینه عملکردی مشابه با گزینه ی Vertical دارد . اما با این تفاوت که در این گزینه به جای استفاده از خطی مستقیم، خط فرضی ترسیم برای معکوس brush strokes منحنی شکل خواهد بود.
 • Circle : این گزینه همان طور که از نام آن پیداست خط فرضی انعکاس را به شکل یک دایره در نظر می گیرد. چنانچه از این گزینه استفاده کنید . brush strokes یا طرح ترسیم شده ی شما که در داخل دایره ی فرضی قرار دارد . در خارج آن منعکس می شوند و برعکس.
 • Spiral : این گزینه نیز همان طور که از نام آن پیداست خط فرضی انعکاس به شکل یک خط مارپیچ رسم می کند. چنانچه از این گزینه استفاده کنید . brush strokes ها و طرح های رسم شده در اطراف خط مارپیچی را منعکس می کند.
 • Parallel Lines : این گزینه با استفاده از دو خط موازی و عمودی طرح شما را به سه بخش مساوی و عمودی تقسیم می کند. به همین ترتیب brush strokes ها و طرح های رسم شده ی شما را وسط و چپ و راست این سه خط منعکس می شود.

مفهوم radial در فتوشاپ

 • Radial : این گزینه طرح شما را بر حسب قطر های دایره در چندین قسمت تقسیم می کند.
 • Mandala : این گزینه نیز عملکردی مشابه Radial دارد اما با این تفاوت که داخل هر قسمت نیز طرحی که رسم کردید را معکوس می کند . بنابراین در پایان کار شما دو برابر مود strokes طرح شما را منعکس می کند.
 • در ادامه ی این مقاله ما برای اینکه روش و اصول اولیه ی کار با این ابزار را با هم بررسی کنیم . گزینه ی Dual Axis را انتخاب و تست می کنیم. گزینه ی Dual Axis به طور پیش فرض ترکیبی از مود های vertical و Horizental در اختیار شما قرار می دهد.

خواندن این مقاله بررسی جامع و مقایسه نرم افزارهای سه بعدی مایا ، تری دی اس مکس و سینما فوردی

Paint Symmetry

خطوط تقارن یا symmetry path

دقیقا پس از این که یکی از گزینه های منوی Paint Symmetry را انتخاب کنید . فتوشاپ یک خط فرضی برای نشان دادن محل تقارن روی صفحه یا طرح شما ایجاد می کند.
همان طور که پیشتر گفته شد، ما گزینه ی Dual Axis را انتخاب می کنیم. به این ترتیب، صفحه ی کاری یا طرح شما به وسیله ی خطوط تقارن به شکل عمودی و افقی به چهار بخش مساوی تقسیم شود.

Paint Symmetry

Paint Symmetry

مرحله ی پنجم: تغییرات اندازه ی خطوط تقارن

پس از ایجاد خطوط تقارن و پیش از ادامه ی روند طراحی در اطراف این خطوط، فتوشاپ در ابتدا به طور پیش فرض گزینه ی free Transform را در دور تا دور خطوط Paint Symmetry شما فعال می کند . تا این امکان را داشته باشید که بدون محدودیت ابعاد این خطوط را کوچک یا بزرگ کنید.
اما به این نکته نیز توجه داشته باشید . که تغییر ابعاد این خطوط به طور کلی تاثیر قابل ملاحظه ای در خروجی طرح شما نخواهد داشت . و طرح های تقارن یافته بدون توجه به اندازه ی خطوط تقارن بر روی طرح شما گسترش می یابند.

این نکته را به خاطر بسپارید . که اندازه ی تصاویر منعکس شده و تقارن یافته نسبت مستقیم با اندازه ی طرح اصلی و اولیه ی شما دارد. به همین دلیل تغییر اندازه ی خطوط تقارن، به نوعی بی فایده است. بنابراین در اکثر اوقات شما نیازی به تغییر اندازه ی این خطوط نخواهید داشت.

مرحله 2-5 نقاشی متقارن در فتوشاپ

اما اگر باز هم قصد دارید ابعاد این خطوط را تغییر دهید مانعی بر سر راه شما وجود ندارد. تنها کافیست که پس از فعال شدن گزینه یtransform روی یکی از اضلاع آن کلیلک کرده و آن را جا به جا کنید.
اما توجه کنید بهتر است تناسب این خطوط را تغییر نداده و با همان نسبت قبلی ابعاد را تغییر دهید. به همین منظور ابتدا دکمه Alt در ویندوز و Option را در مک را روی کیبردتان فشار داده و پایین نگه دارید . و سپس تغییر ابعاد را انجام دهید.
فتوشاپ همچنین این امکان را در اختیار شما قرار داده تا خطوط تقارن را به مکان دیگری در صفحه ی خود منتقل کنید. برای این کار داخل کادر Transform کلیک کنید و خطوط را به هر نقطه که خواستید انتقال دهید.

برای نهایی کردن تغییرات و خروج از حالت free Transform حتی اگر تغییری ایجاد نکردید . باید یا بر روی کادر تیک دار موجود در نوار option کلیک کنید . و یا کلید Enter را در ویندوز و دکمه Return در مک را بر روی کیبرد خود فشار دهید.

Paint Symmetry

Paint Symmetry

مرحله 6: نقاشی متقارن مورد نظرتان را در فتوشاپ رسم کنید

در مرحله ی بعد، با استفاده از یک از ابزار های ترسیم نرم افزار، به سادگی بین خطوط تقارن و در داخل یکی از قسمت ها، طرح مورد نظرتان را رسم کنید.
سپس خواهید دید که فتوشاپ به طور خودکار طرح رسم شده یا brush stroke شما را در بخش های دیگر قرینه و منعکس کرده و یک طراح متقارن ایجاد می کند.

مرحله 2-6 نقاشی متقارن در فتوشاپ

هر چقد طرح های رسم شده یا خطوط brush شما بیشتری شود، طراح نهایی شما پیچیده تر خواهد شد. لطفا نگران نباشید.
حتی اگر مهارت کمی هم در نقاشی کردن داشته باشید، ابزار Paint Symmetry فتوشاپ می تواند آن را به طرح های جالبی تبدیل کند.

Paint Symmetry

Paint Symmetry

چگونه خطوط تقارن را پنهان کنیم

برای اینکه بتوانید خروجی طرح خود را بدون خطوط تقارن آبی رنگ ببینید . بر روی آیکون نقاشی متقارن در فتوشاپ Paint Symmetry ( آیکون پروانه ای شکل ) در نوار ابزار options کلیک کنید . و از داشبورد باز شده گزینه ی Hide Symmetry را انتخاب کنید. پس از این مرحله خواهید دید که خطوط تقارن شما محو خواهند شد.

به این دلیل که این خطوط فقط و فقط برای دانستن حدود منطقه ی تقارن توسط فتوشاپ نمایش داده می شوند . شما می توانید حتی بدون وجود این خطوط نیز به طراحی و قرینه کرن طرحتان ادامه دهید.

نحوه نمایش مجدد خطوط تقارن

برای بر قراری مجدد تمام خطوط تقارن، دوباره روی آیکون Paint Symmetry در نوار ابزار options کلیک کنید . و گزینه ی Show Symmetry را انتخاب کنید

خواندن این مقاله کاربردهای پریمیر به زبان ساده

و اکنون مجددا تمام خطوط قابل مشاهده هستند.

Paint Symmetry

Paint Symmetry

بررسی خطوط تقارن در پنل Paths

دقیقا مشابه تمام لایه های معمولی در نرم افزار فتوشاپ که در پنل layers نمایش داده می شود . تمام خطوط و لایه های تقارن نیز در پنل Paths قابل مشاهده هستند.
تمام این خصوص ولایه های متقارن بر اساس حالت یا مود تقارن نام گذاری می شود . باز هم دقیقا مانند پنل layers شما این توانایی را خواهید داشت که چندین لایه ی متقارن در یک طرح داشته باشید . اما به این نکته نیز توجه کنید که تنها یک لایه ی متقارن می تواند در لحظه فعال و قابل پرداخت باشد.

گزینه های Radial و Mandala در کشوی Paint Symmetry

در ورژن فتوشاپ CC 2019 دو گزینه جدید برای رسم متقارن افزوده شده است. این دو گزینه که عبارتند از Radial و Mandala، به راحتی از داشبورد Paint Symmetry قابل دسترس اند.
در ادامه بررسی خواهیم کرد که این دو گزینه چگونه کار می کنند و چه امکاناتی را در اختیار شما قرار می دهند.

Paint Symmetry

Paint Symmetry

امکانات و روش استفاده از گزینه Radial

مود یا حالت Radial symmetry یا تقارن شعاعی، طرح شما را به ناحیه های مورب، بر اساس شعاع یا قطر دایره تقسیم می کند ( به عنوان مثال شبیه برش های پیتزا ).
چنانچه شما بین یکی از دو شعاع این دایره طرح یا شکلی بکشید . در سایر نواحی بین شعاع های آن نیز دقیقا همان طرح قرینه و منعکس می شود. در ادامه روش استفاده از این مود را بررسی خواهیم کرد.

مرحله ی اول : انتخاب گزینه ی Radial از Path Symmetry options

با کلیک بر روی آیکون Paint Symmetry در نوار ابزار options، پس از باز شدن داشبورد آن گزینه ی Radial را انتخاب کنید.

Paint Symmetry

Paint Symmetry

مرحله ی دوم: تعداد segment ها یا بخش ها را مشخص کنید

سپس مشاهده خواهید کرد که پنلی به نام Radial Symmetry برای شما باز می شود. در پنل تعداد قسمت های منطقه ی تقارن ( همان برش ها ) را مشخص کنید.
عدد مورد نظر شما باید بین 2 تا 12 باشد. در این آموزش من عدد 5 را انتخاب می کنم.

مرحله ی سوم: طرح مورد نظرتان را در یکی از segment ها رسم کنید.

در ادامه، در یکی از ناحیه های بین دو شعاع طرح یا شکل مورد نظرتان را به سادگی و بدون هیچ محدودیتی رسم کنید.
سپس خواهید دید که فتوشاپ به طور پیش فرض و سریعا طرح رسم شده ی شما را، در سایر بخش ها قرینه و منعکس خواهد کرد . و یک الگو از طرح شما بر مبنای شعاع دایره (radial pattern) ایجاد می کند.

Paint Symmetry

Paint Symmetry

روش استفاده از مود تقارن Mandala

این مود نیز تقریبا شبیه مود Radialعمل می کند. حالت تقارن Mandala نیز طرح شما را به وسیله ی خط های مورب و به شکل قطر های یک دایره تقسیم می کند.
اما تفاوت اصلی بین گزینه های Radial و Mandala در این موضوع است که، در مود Mandala علاوه بر اینکه طرح شما در سایر قسمت های بین قطر دایره منعکس می شود، در همان بخش نیز تقارن پیدا می کند. برای درک بهتر این موضوع به تصویر زیر توجه کرده و آن را با تصویر بالا مقایسه کنید.

تعداد تصاویر قرینه شده ی مود Mandala دقیقا دو برابر تعداد تصویر های مود Radial است. این نکته را نیز در نظر بگیرید که مود Mandala این امکان را نیز به شما می دهد که طرح ها و الگو های متقارن بسیار پیچیده تری را با صرف زمان کوتاه تر و تلاش بسیار کمتر خلق کنید.
در ادامه روش استفاده از این مود را نیز بررسی خواهیم کرد.

مرحله ی اول: انتخاب گزینه ی Mandala از داشبورد Path Symmetry options

بر روی آیکون Paint Symmetry، در نوار ابراذ options کلیک کنید و گزینه ی Mandala را از داشبورد باز شده انتخاب کنید.

Paint Symmetry

Paint Symmetry

مرحله ی دوم: تعداد segment ها یا بخش ها را مشخص کنید

در این مرحله دقیقا مانند گزینه ی Radial، پس از کلیک کردن روی مود Mandala پنل Mandala Symmetry برای شما نمایش داده خواهد شد . که از طریق آن می توانید تعداد بخش های بین شعاع های دایره ی متقارن را انتخاب کنید.
اگر به خاطر داشته باشید در مود Radial تعداد قسمت های دایره ی تقارن را می توانستیم عددی بین 2 تا 12 انتخاب کنیم . اما در مود Mandala اجازه داریم عددی بین 2 تا 10 را انتخاب نماییم.
من در این مقاله عدد 8 را انتخاب می کنم.

مرحله ی سوم: طرح مورد نظرتان را در یکی از segment ها رسم کنید.

حال دقیقا مشابه گزینه ی قبلی، در یکی از بخش های دلخواهتان طرحی را رسم کنید. فتوشاپ به طور پیش فرض ابتدا طرح شما را در همان بخشی که طرح را رسم کردید قرینه می کند. و سپس طرح شما و قرینه ی آن را در بخش های دیگر دایره قرینه و منعکس می کند. این طراحی پیچیده تنها چند دقیقه زمان می برد.

Paint Symmetry

Paint Symmetry

اگر اشتباهی رخ داد چگونه Paint Symmetry ها و brush stroke ها را تصحیح کنیم ؟

امیدوارم تا این مرحله به این نتیجه رسیده باشید . که طراحی طرح های متقارن یا Paint Symmetry ها در فتوشاپ، کاری سرگرم کننده و آسان است . در حین کار با این ابزار امکان به وجور آمدن موارد نا خواسته نیز وجود دارد.
همچنین طبیعتا طراحی چنین اشکالی گاهی می تواند شامل آزمون و خطا هایی نیز باشد. اگر بر حسب اتفاق طرحی که خلق کرده اید چندان رضایت شما را به ارمقان نیاورد . می توانید به راحتی تمام مراحلی را که در طراحی اثر پیش رفتید به عقب باز گردید.

به این منظور می توانید بدون هیچ مانعی عملیات undo را به وسیله ی کیبرد خود و با فشار کلید های Ctrl+Alt+Z . در ویندوز و Command+Z در مک انجام دهید.
همچنان با فشار مکرر این دکمه ها، چندین مرحله به عقب برگردید. برای انجام فرایند redo نیز می توانید کلید های Shift+Ctrl+Z در ویندوز و Shift+Command+Z را در مک، چندین مرتبه فشار دهید.

خواندن این مقاله کاربرد های فتوشاپ در طراحی پوستر

چگونگی تغییر یا انتخاب نقاشی متقارن در فتوشاپ Paint Symmetry

فتوشاپ این امکان را در اختیار ما قرار می دهد که چندین Paint Symmetry را در یک طرح ایجاد کنیم. هر طرح متقارنی را که ایجاد می کنیم آیکون آن بلافاصله در پنل Paths ظاهر می شود.
فعال شدن آیکون پروانه در قسمت پایین و سمت راست آیکون هر لایه در پنل paths نشان دهنده این موضوع است . که، مسیر متقارن فعلی فعال و قابل جابه جایی، یا به عبارت دیگر آماده ی تغییر است.
این نکته را نیز در نظر بگیرید . که در هر لحظه، فقط یک لایه می تواند فعال و آماده ی تغییر باشد. در مثال زیر، لایه ی Mandala فعال است.

توجه کنید که برای تغییر حالت انتخاب از یک لایه به لایه ی دیگر موجود در پنل paths، بر روی لایه ای که مد نظر دارید . در ویندوز کلیک راست و در مک Control-click کلیک کنید.

Paint Symmetry

Paint Symmetry

مرحله 2

و سپس از داشبورد گزینه ی Make Symmetry Path را انتخاب کنید.

مرحله 3

این گزینه سریعا لایه ی قبلی را غیرفعال و لایه ی مورد نظر شما را فعال و آماده ی تغییر می کند . تا بتوانید به راحتی در آن لایه طراحی کرده و یا مود خاص تقارن آن را تغییر دهید.

Paint Symmetry

Paint Symmetry

کاربرد گزینه Last Symmetry Used

این گزینه را نیز بدانید که شما می توانید با کلیک کردن روی آیکون پروانه در نوار ابزار option . و انتخاب گزینه ی Last Used Symmetry مود لایه ی متقارن فعلی خود به مود متقارن قبلی، تغییر دهید.

چگونه گزینه ی Paint Symmetry یا رسم متقارن را غیر فعال کنیم

برای غیر فعال کردن گزینه ی Paint Symmetry یا رسم متقارن و ادامه ی طراحی بدون هیچ تقارنی، مجددا روی آیکون پروانه در نوار ابزار options کلیک و از داشبورد گزینه ی Symmetry Off را انتخاب کنید.

Paint Symmetry

Paint Symmetry

چگونه به Paint Symmetry خود یک layer mask اضافه کنیم

پس از این که اصول اولیه و نحوه ی کار با ابزار Paint Symmetry را آموختیم . حال زمان آن است که نحوه ی استفاده یا اضافه کردن یک ماسک به Paint Symmetry یا طرح متقارن خود با هدف ایجاد طرح های جالب تر را نیز، بیاموزیم.

مرحله 2

در این مقاله، ما یک radial gradient در لایه Background خود ایجاد کرده ایم.

Paint Symmetry

Paint Symmetry

مرحله 3

حال اگر به پنل Layers خود نگاه کنیم . خواهیم دید که یک لایه ی سیاه رنگ، بالای لایه ی gradient قرار دارد .
این لایه ی سیاه رنگ را با کلیک روی آیکون چشم که در کنار لایه هست ، فعال می کنیم. این آیکون برای مخفی و یا خارج از دسترس کردن لایه در محیط فتوشاپ کاربرد دارد.

پس از این کار، لایه سیاه رنگ روی لایه ی gradiant قرار گرفت و آن را از دید ما مخفی خواهد کرد. در ادامه مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله ی یک: ماسک مورد نظرتان را به وجود بیاورید.

بالاترین لایه، یا همان لایه ی سیاه رنگ را انتخاب کنید . و با کلیک روی آیکون Add Layer Mask که در پایین پنل Layers قرار دارد، ماسک را به لایه ی مورد نظرتان اضافه کنید.

یک کادر مربع شکل سفید رنگ که نشانگر فعال شدن ماسک است، روی لایه ی مورد نظر شما ظاهر می شود.

Paint Symmetry

Paint Symmetry

مرحله ی دوم: ابزار Brush

ابزار Brush را از نوار ابزار سمت چپ فتوشاپ انتخاب کنید.

مرحله 3: تغییر رنگ زمینه یاForeground به سیاه

رنگ زمینه که به طور پیشفرض همان رنگ ابزار brush نیز هست را روی رنگ سیاه تنظیم می کنیم.

Paint Symmetry

Paint Symmetry

مرحله 4: انتخاب یکی از مود های Paint Symmetry

در این مقاله ماMandala را از میان سایر گزینه های Paint Symmetry که در داشبورد آن وجود دارد، انتخاب می کنیم

فتوشاپ مود تصویر متقارن Mandala را روی طرح شما اجرا می کند. برای تایید این طرح جدید، در ویندوز دکمه ی Enter و در مک Return را روی کیبرد خود، فشار دهید

مرحله 5: طراحی نقاشی متقارن در فتوشاپ روی ماسک

در ادامه برای پنهان کردن لایه ی فعلی و آشکار شدن لایه ی زیر آن، روی ماسک طرح مورد نظرتان را رسم کنید.
هرچه طرح های متقارن شما بیشتر شود، لایه ی زیرین بیشتر نمایان خواهد شد.
طراحی را آنقدر ادامه دهید تا در انتها brush stroke های بیشتری به افکت Mandala اضافه شود.

پایان بخش نقاشی متقارن در فتوشاپ

Paint Symmetry ابزار جدید و خلاقانه ی فتوشاپ | آموزش Paint Symmetry | نقاشی متقارن در فتوشاپ

Paint Symmetry
5/5 - (2 امتیاز)

مطالعه بیشتر

فتوشاپ چیست ؟ به همراه فیلم آموزشی
افترافکت چه کاربردی دارد ؟
نرم افزار بلندر چیست؟
معرفی کامل نرم افزار های ادوبی
وی ری چیست ؟
کد نویسی در افترافکت 10 مورد از بهترین حالات افترافکت در موشن گرافیک با کد نویسی
ایلوستریتور چیست ؟ و کاربردهای آن + فیلم آموزشی
افترافکت چیست ؟ به همراه فیلم آموزشی
استفاده از نرم افزار تری دی مکس در سینما
نرم افزار تری دی مکس در معماری
هر آنچه باید در مورد ساخت سند جدید در فتوشاپ بدانید
فتوشاپ و ایلاستریتور چگونه در کنار هم قدرتمند می شوند؟
ایندیزاین و فتوشاپ چه تفاوتی هایی با هم دارند؟
استفاده از نرم افزار تری دی مکس در متریال دهی
همه چیز راجع به طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ
10 تا از بهترین قالب های افترافکت کدامند؟
پریمیر چیست ؟ و کاربردهای آن + فیلم آموزشی
معرفی کارایی ها و قابلیت های نرم افزار داوینچی
پنج ابزار برتر ادیت سریع ویدیو در نرم افزار پریمیر پرو
انیمیشن سازی در تری دی مکس
تفاوت پریمیر و افترافکت در چیست ؟ + فیلم آموزشی
تهیه شده توسط گروه تحقیقاتی نرم افزاری آموزشگاه پویااندیش
نوع آموزش عکس + فیلم
گروه تحقیقاتی : تیم نرم افزاری پویااندیش
نحوه یادگیری گام به گام و کاربردی
درجه بندی محتوا ⭐⭐⭐⭐⭐

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *